راهکارهای طلایی برای چند برابر کردن درآمد خود

راهکارهای طلایی برای چند برابر کردن درآمد خود

salehadmin

در زمانه‌ای که ما زندگی می‌کنیم، پول یکی از عوامل مهم برای رسیدن به آرامش و خوشبختی در زندگی هر فردی است. ” چطور درآمدم را بیشتر کنم ” به یک سؤال کلیشه‌ای بین مردم تبدیل شده است. افراد زیادی با درآمد کم یا متوسط دست و پنجه نرم می‌کنند و به دنبال راه‌هایی برای افزایش درآمد خود هستند.

چرا که با افزایش درآمد، می‌توانیم نیازهای خود را رفع کنیم، برای آینده برنامه‌ریزی کنیم، از زندگی لذت ببریم و خودمان را از استرس‌های مالی دور کنیم.  اما به راستی چگونه می‌توانیم درآمد خود را افزایش دهیم؟ آیا راهکارهایی وجود دارد که بتوانیم با کمترین هزینه و زمان، بیشترین سود را کسب کنیم؟ 

در این مقاله، ما به بررسی چند روش ساده و کاربردی برای افزایش درآمد خواهیم پرداخت. این راهکار‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا درآمد خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرید. 

در انتهای مقاله دوره‌های آموزش فروش رضا گلشنی به منظور افزایش درآمد را نیز معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با ارتقاء مهارت‌های فروش‌تان سرنخ‌های بیشتری جذب کنید و مشتریان بالقوه را به خریداران واقعی تبدیل نمایید.

چطور درآمدم را بیشتر کنم؟

این راهکارها بر اساس تجربیات و مطالعات افراد موفق و ثروتمند انتخاب شده‌اند و شما می‌توانید با الگوبرداری از آنها، خود را به سمت موفقیت هدایت کنید.

چطور درآمدم را بیشتر کنم؟

 راهکار اول: کارهای پولساز را در اولویت قرار دهید

هنوز هم فکر می‌کنید برای افزایش درآمد، باید بیشتر کار کنید؟! ممکن است شما ساعت‌ها کار کنید ولی باز هم به درآمد دلخواه‌تان نرسید. با این تفاصیل باید بگویم برای افزایش درآمد، کافی نیست که فقط کار کنید، بلکه باید کارهایی را انجام دهید که واقعاً ارزش داشته باشند و به شما درآمد بیشتری برسانند.

این راهکار بر اساس یک قانون معروف به نام قانون پارتو شکل گرفته است. این قانون می‌گوید که 80 درصد از درآمد شما، حاصل 20 درصد از فعالیت‌هایتان است! به عبارت دیگر، تنها 20 درصد از کارهایی که شما انجام می‌دهید، مسئول 80 درصد از درآمد شما هستند. بقیه کارها، یا بی‌فایده هستند یا تأثیر خیلی کمی در درآمدزایی‌تان دارند.

پس چه کار باید کرد؟ بایستی آن دسته از کارهایی را که واقعا درآمدزا هستند، شناسایی کنید و بیشتر روی آن‌ها متمرکز شوید. برای این کار، می‌توانید یک لیست از فعالیت‌های خود را بنویسید و ببینید کدام یک از آنها به افزایش درآمد شخصی شما کمک می‌کنند. سپس، کارهای درآمدزا را در اولویت قرار داده و بیشترین وقت خود را به آن‌ها اختصاص دهید. سعی کنید تا جایی که ممکن است کارهایی که سود کمتری به همراه دارند را  حذف یا به شخص دیگری واگذار کنید. به این ترتیب، می‌توانید با انجام کارهای مؤثر، درآمدتان را بیشتر کنید. 

راهکار دوم: از ثروتمندان ایده بگیرید (اداشو در بیار تا خودش بشی)

یک ضرب المثل انگلیسی می‌گوید: fake it till make it  یعنی اداشو دربیار تا خودش بشی! 

این جمله شاید برایتان عجیب به نظر بیاید! اما در واقع یکی از تکنیک‌های مؤثر برای پولدار شدن است. این تکنیک به شما پیشنهاد می‌دهد که خودتان را مثل انسان‌های ثروتمند تصور کنید و از رفتار و عادات آنها را الگو بگیرید. چرا؟ چون این کار باعث می‌شود که شما اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید، اهداف بزرگتری برای خود تعیین کنید، از تجربیات و موفقیت‌های آنها الهام بگیرید و در نهایت خودتان را به سطح آنها برسانید.

برای اجرای این تکنیک، شما باید از چندین جنبه به ثروتمندان نزدیک شوید.

 اول از همه، باید عادات روزانه آنها را بدانید و از آنها الگو بگیرید. به عنوان مثال، ثروتمندان معمولاً صبح زود بیدار می‌شوند، ورزش می‌کنند، صبحانه سالم می‌خورند، مطالعه می‌کنند، با مدیریت زمان، کارهایشان را انجام می‌دهند. در کنار تمامی این کارها، به آموزش و ارتقاء مهارت‌های خود اهمیت می‌دهند. این عادات باعث می‌شوند که ثروتمندان انرژی، دانش و تمرکز بیشتری داشته باشند، در نتیجه به شکل بهتری از فرصت‌های موجود استفاده می‌کنند.

دومین جنبه، نحوه پوشش و ظاهر ثروتمندان است. شما باید لباس‌هایی را انتخاب کنید که مناسب شخصیت و هدف‌های شما باشند. البته این به معنی خریدن لباس‌های گران‌قیمت نیست، بلکه به معنی داشتن یک پوشش مرتب، تمیز و متناسب است.

یادتان باشد تمرکز روی خریدن لباس‌های گران قیمت، نتیجه‌ای جز فقر برایتان نخواهد داشت. 

سومین جنبه، نحوه برخورد و معاشرت ثروتمندان است. سعی کنید از آداب و رفتارهای ثروتمندان یاد بگیرید و با آنها ارتباط برقرار کنید. تعامل با آن‌ها باعث می‌شود که از تجربیات آنها بهره‌مند شوید و فرصت‌های جدیدی را برای خود ایجاد کنید. 

قانون پارتو برای کسب درآمد

راهکار سوم: با افراد ثروتمند معاشرت کنید

بسیاری از افراد ثروتمند  براین جمله تأکید داشتند که معاشرت و دوستی با افراد موفق و ثروتمند زمان خودشان، نقش مهمی در موفقیت و افزایش درآمد آن‌ها داشته است. 

در نگاه اول، این راهکار کمی عجیب به نظر می‌رسد! اما شک نکنید یکی از تأثیرگذارترین راه‌های بالا رفتن میزان درآمد شما است. زیرا معاشرت با ثروتمندان، باعث می‌شود سطح مقایسه شما تغییر کند! 

 تا به حال خودتان را با افرادی که در همان شرایط یا کمتر از شما هستند مقایسه می‌کردید و در نهایت به این نتیجه می‌رسیدید که شرایط‌تان نسبتاً خوب است. اما معاشرت با ثروتمندان باعث می‌شود که خودتان را با آن‌ها مقایسه کنید و این امر باعث می‌شود که شما انگیزه و اشتیاق بیشتری برای رشد و پیشرفت داشته باشید.

از طرف دیگر معاشرت با ثروتمندان موجب افزایش باور شما به پولدار شدن می‌شود. شاید تا به حال فکر می‌کردید که ثروتمند شدن یک چیز دور از تصور شما و غیرممکن است، یا همه انسان‌هایی که ثروت چند میلیاردی دارند، از راه نادرست آن را به دست آورده‌اند. 

اما وقتی با ثروتمندان صحبت می‌کنید، متوجه می‌شوید آن‌ها چگونه با تلاش، خلاقیت ، هوشمندانه عمل کردن و راه‌های اخلاقی به ثروت رسیده‌اند، در نتیجه شما هم می‌توانید با پیش گرفتن همین روال ثروتمند شوید.

در نهایت معاشرت با ثروتمندان باعث افزایش تجربه و سطح دانش شما می‌شود. با مشاهده رفتار  وشیوه‌ زندگی آن‌ها، یاد می‌گیرید چگونه مشکلات خود را حل کنید، طبق چه معیارهایی تصمیم بگیرید، چگونه سرمایه‌گذاری کنید،‌نگران چه چیزهایی باشید، چگونه از فرصت‌های موجود بهره‌مند شوید، و… 

راهکار چهارم: برای وقت‌های خالی خود، به فکر شغل دوم باشید

این راهکار شاید برای شما کمی خسته‌کننده به نظر برسد، اما در واقع یکی از ساده‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌های افزایش درآمد است. زیرا با داشتن یک شغل دوم، می‌توانید منبع درآمدی دیگری را برای خود دست و پا  کنید.  البته در انتخاب شغل دوم، بایستی این نکات را در نظر داشته باشید:

اول از همه، شما باید زمان کافی برای شغل دوم خود داشته باشید؛ این به معنی این است که  باید کمی از وقت استراحت و تفریح‌تان بزنید و بیشتر کار کنید. شک نکنید این کار ارزشش را دارد و خواهید توانست درآمد خود را چند برابر کنید و به اهداف‌تان نزدیک شوید. ( بعضی از روزهای تعطیل را هم می‌توانید کار کنید؛ البته زیاده روی هم نکنید. )

دومین مورد اینکه، شغل دوم خود را با توجه به شرایط و روحیه‌تان انتخاب کنید که هم با علاقه‌های شما سازگار باشد و هم  از انجام دادن آن لذت ببرید.  یا می‌توانید در هر زمینه‌ای که مهارت و استعداد دارید، فعالیت کنید.  برای مثال، شما می‌توانید یک شغل آنلاین داشته باشید که امکان کار از راه دور و با زمانبندی خودتان را بدهد.

به عنوان مثال شغل‌هایی مثل ادمین اینستاگرام یا سایت، تولید محتوا برای سایت یا اینستاگرام، طراحی گرافیک، ترجمه، تدریس آنلاین، سئو سایت و هزاران کار دیگر در حوزه دیجیتال مارکتینگ …

اگر شغل آنلاین برای شما جذاب نیست، می‌توانید یک شغل حضوری داشته باشید که به شما امکان کار در زمان‌های خالی را بدهد. به عنوان مثال در زمینه‌های فروش، مشاوره، تدریس و … فعالیت کنید. 

نکته خیلی مهم! 

به یاد داشته باشید که شغل دوم نباید با شغل اصلی‌تان تداخل داشته باشد و به شما فرصت کافی برای استراحت و ایجاد تعادل در زندگی بدهد. ( به گفتۀ یک ضرب المثل قدیمی هر از گاهی تبرتان را تیز کنید، تا کارایی آن بیشتر شود)

درآمدزایی در شرایط بحرانی

راهکار پنجم: کنترل شرایط و بحران را داشته باشید

یکی از مشکلاتی که بسیاری از ما با آن روبرو هستیم، این است که تمرکزمان را روی چیزهایی می‌گذاریم که کنترلی روی آنها نداریم. مثلاً منتظریم قیمت دلار کم شود، یا اقتصاد کشور بهتر شود، یا رئیسمان با ما خوب رفتار کند. همه این موارد خارج از دایره کنترل ما هستند و ما نمی‌توانیم برای تغییر دادن این شرایط کاری کنیم.

 این مسائل می‌توانند موجب نگرانی، استرس و ناامیدی شوند و انرژی ما را برای انجام کارهای مفید و مؤثر بگیرند. این حالت را درماندگی آموخته شده می‌گویند که یکی از بزرگ‌ترین موانع رشد و پیشرفت ماست.

به جای فکر کردن به این مسائل، بهتر است روی آنچه که در دسترس و قابل کنترل ماست، تمرکز کنیم. مثلا، مهارت‌هایمان را افزایش دهیم، از فرصت‌هایی که پیش می‌آیند استفاده کنیم، به دنبال راه‌های جدید و خلاقانه برای کسب درآمد باشیم و غیره. این رویکرد باعث می‌شود که احساس قدرت و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم و در نتیجه، درآمد بیشتری کسب کنیم.

راهکار ششم: سبک کسب و کار خود را تغییر دهید

در دنیای امروز، همه چیز در حال تغییر است و اگر ما هم با این تغییرات هماهنگ نشویم، عقب خواهیم ماند. برای افزایش درآمد، نمی‌توانیم همیشه همان کارهای قدیمی را انجام دهیم و انتظار داشته باشیم که نتیجه متفاوتی بگیریم.

 اگر می‌خواهیم درآمد بیشتری داشته باشیم،  باید کارهایی را انجام دهیم که مورد نیاز و تقاضای بازار باشند و ارزش افزوده بالایی داشته باشند. از تکراری بودن و رقابت با دیگران بپرهیزیم و به جای آن، خلاقیت و نوآوری را در کارمان به کار بگیریم. کارهایی را کنیم که دیگران حاضر به انجام آن نباشند یا نتوانند انجام‌شان بدهند.

مثلاً، به دنبال یادگیری مهارت‌های جدید باشیم، ریسک بپذیریم، از راه‌های نوین و مدرن برای کسب درآمد استفاده کنیم و غیره. به واسطه این تغییرات می‌توانیم برای مشتریان‌ خود ارزش ایجاد کنیم و همین ما را از رقبایمان متمایز می‌کند؛‌ در نتیجه خواهیم توانست بازار هدف خود را توسعه دهیم. 

راهکار هفتم: از فضای مجازی به عنوان فرصتی برای افزایش درآمد بهره ببرید. 

یکی از بزرگ‌ترین فرصت‌هایی که در دنیای امروز برای کسب درآمد وجود دارد، استفاده از دنیای وب است. اینترنت یک بازار بزرگ جهانی است که می‌توانید از آن برای فروش محصولات و خدمات، تبلیغ کسب و کارتان، ارتباط با مشتریان، یادگیری مهارت‌های جدید و افزایش دانش خود استفاده کنید. 

اینترنت مزایای بسیاری مثل دسترسی آسان و سریع، هزینه کم، محدودیت زمانی و مکانی نداشتن، امکان انتخاب گسترده و… دارد. اما برای درآمد زایی از بستر وب باید بدانید چگونه از این فرصت استفاده کنید. 

به عنوان مثال می‌توانید یک  وب‌سایت یا پیج اینستاگرامی برای فروش محصولات یا خدمات آنلاین راه‌اندازی کنید، برای برندها و پیج‌های دیگر تبلیغ کنید، لینک سایت‌های مختلف را به عنوان همکاری در فروش در وب‌سایت خود بگذارید. البته برای موفقیت در این حوزه، باید دانش و مهارت‌های لازم را برای فروش یا انجام تبلیغات را یاد بگیرید. 

راهکار هشتم:‌ مهارت‌های فروش و مذاکره کردن با افراد را یادبگیرید

هر کسب و کاری برای رشد و موفقیت به فروشندگان ماهر و حرفه‌ای نیاز دارد. اما چگونه می‌توانیم مهارت‌های فروش خود را افزایش دهیم و درآمد بیشتری کسب کنیم؟

برخی از تکنیک‌های مؤثر برای یادگیری مهارت‌های فروش 

 • بررسی نیازها و انتظارات مشتریان
 • ایجاد ارتباط قوی و اعتماد بنفس با مشتریان
 • ارائه ارزش و فواید محصول یا خدمات به مشتریان
 • استفاده از داستان‌ها و مثال‌های واقعی برای تأثیرگذاری بیشتر
 • پاسخگویی به نیازها و مشکلات مشتریان
 • بستن معامله با تکنیک‌های قانع‌کننده
 • پیگیری مشتریان و ایجاد رابطه بلندمدت با آن‌ها

به عنوان یک فروشنده، شما باید بتوانید نیازها و انتظارات مشتریان خود را شناسایی کنید. این به شما کمک می‌کند تا محصول یا خدمات مناسب را به آن‌ها پیشنهاد دهید و از هدر رفتن وقت و انرژی خود و مشتریان جلوگیری کنید. 

پس از بررسی نیازها و انتظارات مشتریان، شما باید ارتباط قوی و اعتماد بنفس با آن‌ها برقرار کنید. این به شما کمک می‌کند تا مشتریان را به خود جذب کنید و از رقبای خود جلو بزنید. برای این کار، از زبان بدن، لحن صدا و فن بیان مناسب بهره ببرید.

ذهنیت شما در مورد پول

چرا ذهنیت ما در مورد پول مهم است؟

درآمد یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر کیفیت زندگی و رضایت از خود ما تأثیر می‌گذارد. همه ما دوست داریم که درآمد بیشتری داشته باشیم و بتوانیم نیازها و آرزوهای خود را برآورده کنیم. اما چطور می‌توانیم درآمدمان را افزایش دهیم؟ آیا فقط با کار کردن بیشتر و سخت‌تر می‌توانیم به این هدف برسیم؟

افزایش درآمد فقط به میزان کاری که انجام می‌دهید بستگی ندارد، بلکه به ذهنیت، رویکرد و استراتژی شما در مورد پول و پولسازی نیز وابسته است. در این قسمت با استفاده از دیدگاه‌ها و نظریه‌های روانشناسی، به شما چند راهکار عملی و کاربردی معرفی می‌کنیم که با کمک آن‌ها می‌توانید درآمد خود را به طرز قابل توجهی افزایش دهید.

پول یکی از موضوعاتی است که بیشترین تأثیر را بر روی زندگی ما دارد. پول می‌تواند منبع خوشبختی، آرامش، امنیت، اعتماد به نفس، احترام و موفقیت باشد. اما پول همچنین می‌تواند منبع استرس، نگرانی، ترس، تنش، بی‌ثباتی و ناکامی نیز باشد. بنابراین، نگرش ما نسبت به پول، بر روی روابط، سلامت، کار و زندگی ما تأثیر عمیقی دارد.

روانشناسان معتقدند که ذهنیت ما در مورد پول، یعنی باورها، ارزش‌ها، احساسات و رفتارهای ما نسبت به پول، بسیار مهم است. ذهنیت ما در مورد پول، تعیین می‌کند که چقدر پول درآوریم، چگونه پول خرج کنیم، چه میزان پول پس‌انداز کنیم و چه نوع اهدافی در مورد پول داشته باشیم.

ذهنیت ما در مورد پول، بر اساس تجارب، آموزه‌ها، فرهنگ و محیطی شکل می‌گیرد که در آن بزرگ شده‌ایم.

برخی از ما از کودکی یاد گرفته‌ایم که پول چیز بدی است، پول باعث فساد و بدبختی می‌شود، پول باید با زحمت و سختی به دست آورده شود، پول کافی نیست و همیشه کم می‌آید و غیره. این نوع ذهنیت، ما را از پول دور می‌کند و باعث می‌شود که فرصت‌های پولسازی را از دست بدهیم، پول را به شیوه‌های نادرست خرج کنیم و یا پول را به عنوان یک هدف نهایی در نظر بگیریم.

برخی دیگر از ما از کودکی یاد گرفته‌ایم که پول چیز خوبی است، پول باعث رشد و توسعه می‌شود، پول باید با عشق و لذت به دست آورده شود، پول فراوان است و همیشه می‌توانیم بیشتر پول بدست آوریم و غیره. این نوع ذهنیت، ما را به سمت پول جذب می‌کند و باعث می‌شود که فرصت‌های پولسازی را ببینیم، پول را به شیوه‌های هوشمندانه خرج کنیم و یا پول را به عنوان یک وسیله برای رسیدن به اهداف بزرگتر در نظر بگیریم.

پس می‌بینیم که ذهنیت ما در مورد پول، بر چگونگی پول در آوردن، خرج کردن و حتی پس‌انداز کردن آن تأثیر می‌گذارد. اما چطور می‌توانیم ذهنیت خود را در مورد پول تغییر دهیم؟

یادگیری مهارت های فروش برای افزایش درآمد

چطور می‌توانیم از ذهنیت منفی به ذهنیت مثبت در مورد پول برسیم؟

برای تغییر ذهنیت ما در مورد پول، قبل از هر چیزی  ذهنیت فعلی خود   در مورد پول را بدانید. چه باورها، ارزش‌ها، احساسات و رفتارهایی در مورد پول دارید و چه تأثیری بر روی زندگی شما دارند. 

برای شناخت ذهنیت خود در مورد پول استفاده کنید، به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • پول برای من چه معنی دارد؟
 • پول را از کجا می‌آورم؟
 • پول را چگونه خرج می‌کنم؟
 • پول را چگونه ذخیره می‌کنم؟
 • پول را چگونه سرمایه‌گذاری می‌کنم؟
 • پول را با چه کسانی به اشتراک می‌گذارم؟
 • پول را برای چه اهدافی استفاده می‌کنم؟
 • چه چیزهایی را در مورد پول از خانواده، دوستان، معلمان و رسانه‌ها یاد گرفته‌ام؟
 • چه تجاربی در مورد پول داشته‌ام که بر روی ذهنیت من تأثیر گذاشته‌اند؟
 • چه چالش‌ها و مشکلاتی در مورد پول دارم؟
 • چه ترس‌ها و نگرانی‌هایی در مورد پول دارم؟
 • چه آرزوها و خواسته‌هایی در مورد پول دارم؟

  با پاسخ دادن به این سوالات، می‌توانیم ذهنیت خود را در مورد پول شناسایی کنیم و ببینیم که چه چیزهایی شما را از پول دور می‌کند و چه چیزهایی شما را به سمت پول جذب می‌کند.

حرف آخر

در نهایت، می‌توان گفت که یادگیری مهارت‌های فروش یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش درآمد و توسعه کسب و کار است. اما چگونه می‌توانیم این مهارت‌ها را به روشی علمی و کاربردی یاد بگیریم؟

توصیه می‌کنم در دوره‌های آموزش فروش رضا گلشنی، یکی از معتبرترین و موفق‌ترین مربیان فروش ایران، شرکت کنید. 

 این دوره‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • دوره ژنرال فروش: این دوره برای کسانی است که می‌خواهند اصول و فنون فروش را از پایه یاد بگیرند و مهارت‌های فروش خود را به سطح متوسط برسانند.
 • دوره کسپر: این دوره برای کسانی است که می‌خواهند مهارت‌های فروش خود را به سطح پیشرفته برسانند و تکنیک‌های فروش اختصاصی رضا گلشنی را یاد بگیرند.
 • دوره کپسول: این دوره برای کسانی است که می‌خواهند مهارت‌های فروش خود را به سطح حرفه‌ای برسانند و استراتژی‌های فروش موثر رضا گلشنی را یاد بگیرند.

دوره‌های آموزش فروش به شما کمک می‌کنند تا با استفاده از روش‌های نوین و کارآمد، مهارت‌های فروش خود را ارتقا دهید و درآمد بیشتری کسب کنید. برای یادگیری انواع مهارت‌های فروش پیج اینستاگرامی رضا گشنی reza_golshani@ را دنبال کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است